Witamina D w codziennej diecie

Witamina D jest bardzo ważna dla zdrowia każdego człowieka. Niedobór witaminy D jest główną przyczyną wielu groźnych chorób. Co to jest witamina D i skąd mam wiedzieć, czy ją mam?

Jak zmniejszyć niedobory?

Niedobór witaminy D jest w wielu przypadkach spowodowany niedostateczną ekspozycją na słońce, którego jak nam wiadomo brakuje. W ciągu roku nie ma za dużo słonecznych dni. Poza tym wiele osób po prostu nie spędza czasu na świeżym powietrzu, Wystarczyłoby 20 minut dziennie. Witaminę D można uzyskać z żółtek jaj.

Od kogo i od kogo pochodzi witamina D?

Witamina D jest wytwarzana przez komórki skóry, które składają się z witaminy D i wapnia. To receptor witaminy D powoduje reakcję nerek. Wyjaśnia to istnienie jodolodolu lub gruczołów jajnikowych w nerkach. Odpowiadają za produkcję wapnia, który jest przyczyną ich awarii. Z kolei niedobór wapnia w żółtku jest przyczyną powstawania leukocytów (np. Leukocytów w wątrobie), które są źródłem zapalenia powodującego powstawanie guzów.

Kiedy rozpoznaje się niedobór witaminy D?

Osobom cierpiącym na niedobór witaminy D zaleca się konsultację z lekarzem w celu rozpoznania niedoboru witaminy D, skierowania na pobranie krwi i oznaczenie poziomu witaminy D w organizmie. Powody do niepokoju są następujące:

niskie dawki witaminy D  (zwykle od 50 do 70 nmol / l),

stężenie hormonu w surowicy, czyli stosunek UVB do podczerwieni B jest nadmierne (np. dla osoby z niedoborem witaminy D stosunek UVB do podczerwieni B powinien wynosić około 10: 1), </ p>

wszelkie zmiany w równowadze hormonalnej organizmu (np. wynik testu równowagi hormonalnej) mogą znacząco wpłynąć na poziom witaminy D,

objawy, które pojawiają się godzinami po podaniu prekursora witaminy D, są konsekwencją niedoboru witaminy D i nie wynikają automatycznie z niedoboru.

Gdzie mogę uzyskać najwięcej witaminy D?

Jeśli chcesz uzupełnić niedobory witaminy D – możesz kupić w aptece lub przez Internet gotowe roztwory witaminy D, które nie są drogie, a skuteczne. W sklepach można znaleźć również żywność lub wody wzbogacone witaminami (w tym D).

Możesz kupić witaminę D3 w dowolnej aptece bez recepty. Jeśli zależy Ci na dużych dawkach witaminy D musisz udać się do lekarza po receptę. Według mnie każdy w okresie od jesieni do zimy powinien przyjmować witaminę D.